Aero2 i VoIP

Polecane modemy i routery do Aero2. Używanie smartfonów i tabletów z Aero2. Sterowniki, opinie, problemy techniczne, porady.
Cobi2804
Początkujący forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 01 gru 2013, 15:01
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Aero2 i VoIP

Post autor: Cobi2804 »

Witam,

Na początku chciałbym wyjaśnić, że gdyby okazało sie, że wypisuję jakieś herezje, to chcę na usprawiedliwienie znaczyć, że jestem nieobeznany w temacie :)

Otóż w najbliższym czasie chcę zmienić dostawcę netu z TP/ Orange na lokalnego (światłowód).
Zarówno teraz jak i w przyszłości, oprócz netu będę korzystał z telefonu stacjonarnego za pośrednictwem VoIPa.
Obecnie wykorzystuje do tego celu Liveboxa. Będę musiał więc kupić router wi-fi zintegrowany z bramką VoIP.

Niestety pomiędzy zakończeniem umowy z TP a uruchomieniem światłowodu przez nowego dostawcę będą jakieś 2-3 miesiące przerwy i wówczas będę pozbawiony zarówno dostępu do internetu jak i do telefonu stacjonarnego..

W zw z tym, tak sobie pomyślałem, że w czasie tych kilku miesięcy mógłbym podłączyć do takiego routera wi-fi z bramką VoIP modem 3G z Aero 2 (Aero jeszcze nie używam), i dzięki temu miałbym i neta i mógłbym rozmawiać przez tel. stacjonarny.

Pytania:
1. czy takie rozwiązanie jest w ogóle dopuszczalne? I czy - dla używania telefonu - ma sens, z uwagi na zapowiedzi o wprowadzeniu kodów captcha przez spółkę Aero..?
2. jeśli tak, to czy ktoś mógłby zaproponować jakiś sprawdzony i ekonomiczny ;) zestaw, tj. router z bramką VoIP oraz modem3G z Aero2

Z góry bardzo dziękuję za pomoc :)
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post