brak komunikacji AT - nie udało się otworzyć portu

Wszystko na temat sieci Aero2 i usługi bezpłatnego dostępu do internetu BDI. Zasięg, wiadomości, problemy, informacje techniczne, różne pytania. Jak działa BDI, do kiedy będzie działał bezpłatny internet, jak uzyskać kartę, konfiguracja, opinie, testy, problemy techniczne.
alaskan_malamute
Początkujący forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 27 paź 2013, 16:27
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

brak komunikacji AT - nie udało się otworzyć portu

Post autor: alaskan_malamute »

Mam Huaway E3131-s2.
Kiedy klikam na ikonkę połączeń w Windows 8 jest status Aero2 połaczono - obok jest ikona telefonu. Kiedy klikam na rozłącz nie rozłącza.

Pod spodem jest komórkowe szerokopasmowe Plus. Ale tego nie konfigurowałem i nie używam. Tam jest zaznaczona opcja połącz automatycznie, opcja zezwalaj na mobilny dostęp nie jest zaznaczona, kiedy klikam "połącz" trzeba podać nazwę punktu dostępu, nazwę użytkownika i hasło użytkownika. To też powinienem skonfigurować? Jeśli tak to jak?

Aplikacja play czasem pokazuje komunikat, że trzeba zarejestrować połączenie, chociaż mam ustawione rejestracja automatyczna. Preferowane WCDMA.

W menadżer urządzeń porty mam:
Huaway mobile connect - 3G application interface COM4
Huaway mobile connect - 3G PC UI interface COM5

W topnetinfo mam moc sygnału 70%, nie ustanowiono komunikacji AT. Kiedy chcę zaznaczyć to pole pod wyborem portu to pokazuje się komunikat - nie udało się otworzyć portu.

Czasem jest ustanowiona komunikacja AT a czasem nie. Chyba od tego zależy, że czasem nie nawiązuje połączenia. Ale od czego zależy ustanawianie tej komunikacji AT?

Próbuję się łączyć z konta użytkownika. Czy dla każdego konta trzeba konfigurować top-netinfo?

Problemy się zaczęły gdy odinstalowałem Nortona a zainstalował Comodo Internet Security, ale nie widzę w opcjach żeby coś było zablokowane Comodo. Tym bardziej, że czasem się łączy. Więc raczej firewall nie jest przyczyną problemów.

Modem miga na zielono i niebiesko na zmianę, leżąc w jednym miejscu. Co zrobić, żeby nie było tych problemów z AT i żeby połączenie było stabilne?