BTS P11618 - bardzo dziwne zachowanie z zasięgiem Aero2

Wszystko na temat sieci Aero2 i usługi bezpłatnego dostępu do internetu BDI. Zasięg, wiadomości, problemy, informacje techniczne, różne pytania. Jak działa BDI, do kiedy będzie działał bezpłatny internet, jak uzyskać kartę, konfiguracja, opinie, testy, problemy techniczne.
p_lider
Początkujący forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 03 sie 2012, 15:33
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

BTS P11618 - bardzo dziwne zachowanie z zasięgiem Aero2

Post autor: p_lider »

Witam serdecznie,
chciałbym poprosić o pomoc wtajemniczonych forumowiczów co może być nie tak z tytułowym BTS'em (położonym w miejscowości Nowa Łuka niedaleko granicy Białoruskiej). Otóż zachowuje się bardzo dziwnie - jak chodziłem w odległości 100-200m od masztu, to co metr, albo miałem pełny zasięg, albo nie miałem go w ogóle. Natomiast jak jestem już trochę dalej 1,2km od masztu (ale w zasięgu wzroku) to zasięgu nie mam wcale.
Czy to oznacza, że się BTS przywiesił, nie jest w ogóle włączony lub jest w trakcie testowania? Pozwolenie na ten BTS zostało wydane w grudniu zeszłego roku, więc teoretycznie już powinien działać. Dodatkowo powiem, że na tym samym maście jest BTS Plusa i ten działa bez najmniejszych problemów nawet z kilku kilometrów w technologii 3G.
Jak myślicie, co można z tą sprawą zrobić? Można jakoś kogoś z Aero2 poinformować lub zapytać o tej sytuacji (tylko zapewne nie przez BOK firmy Aero2 bo zapewne totalnie zignorują moje zapytanie)? Dziwne, że plus działa z tego masztu OK, a Aero2 w kratkę (a włąściwie nie działa w ogóle na dobrą sprawę).
adinik
Początkujący forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 21 maja 2013, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: adinik »

Mam ten sam problem. BTS LAC 50001, CID 6181 zapora Dębe. Do 7 maja działał idealnie w odległości ok 1,6 km od nadajnika i w południe nagle padł. Pod samym nadajnikiem łączy się bez problemu, oddalając się od stacji, zasięg ginie po ok 600 m . Dioda w modemie zaczyna migać na zielono, ale zasięg wg top_netinfo jest ! Spotkałem serwisanta z Plusa pod nadajnikiem i powiedział że wszystko działa , stacja i wszystkie jej sektory są sprawne. Jedynie co można zrobić to zgłosić to do Aero bo wina leży po ich stronie. Oni maja zdalnie dostęp do tej stacji i tylko w ten sposób można to naprawić. Zgłaszałem to 5 razy do Aero i brak odzewu i poprawy zasięgu.
Coraz bardziej przekonuje się, że to wielka ściema z darmowym dostępem. W miastach to jeszcze jakoś działa a już poza to jest loteria.
p_lider
Początkujący forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 03 sie 2012, 15:33
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: p_lider »

Witam,
opisywany problem z tytułowym BTS'em wygląda na to, że rozwiązał się sam. Dziś już nawet w odległości 3-4km od nadajnika sieć Aero2 miała super zasięg. Nie wiem co mogło być przyczyną wcześniejszego opisywanego dziwnego zachowania, ale zakładam, że to jakieś testy przeprowadzane przez Aero2 miały na to wpływ. Co prawda wysłałem do BOK Aero2 informację, o problemie z tym BTS'em, ale nie dostałem od nich odpowiedzi i wątpię, aby sami z siebie na mojego mail'a zareagowali.
Tak czy inaczej jest super, że problem rozwiązał się sam :)
adinik
Początkujący forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 21 maja 2013, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: adinik »

U mnie do dzisiaj problem nie został rozwiązany :( Sprawdzałem na innych BTS'ach i działa idealnie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post