Mońki / Podlasie /

Wszystko na temat sieci Aero2 i usługi bezpłatnego dostępu do internetu BDI. Zasięg, wiadomości, problemy, informacje techniczne, różne pytania. Jak działa BDI, do kiedy będzie działał bezpłatny internet, jak uzyskać kartę, konfiguracja, opinie, testy, problemy techniczne.
koko
Początkujący forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 23 paź 2011, 20:34
Lokalizacja: podlasie
Kontakt:

Mońki / Podlasie /

Post autor: koko »

Witam wszystkich serdecznie. Temat dotyczy miejscowości Mońki a także okolicy i trasy Mońki – Białystok. Nadajniki w Mońkach umieszczone są w lokalizacjach – ul.Kościelna.57 i ul. al.Wojska Polskiego.47 muszę dodać że z lokalizacji ul.Kościelna.57 występowały kłopoty z połączeniem, test robiłem jakiś czas temu więc nie wiem jak to wygląda obecnie ,możliwe że już jest dobrze ale w 100% nie potwierdzam. Jadąc w kierunku Białegostoku zasięg jest niestabilny ale jest ,oczywiście są miejsca że sygnał jest słaby ale praktycznie utrzymuje się aż do miejscowości Knyszyn a w dalszym ciągu sygnał pokrywa się z miejscowością Dobrzyniewo Duże ul.Kościelna.5 ,później pozostaje już tylko Białystok. Można powiedzieć że trasa Mońki – Białystok jest już w zasięgu Aero2 z małymi wyjątkami ,test był przeprowadzany przy pomocy telefonu bez anteny zewnętrznej. Jeśli chodzi o okolice Moniek to nową lokalizacją jaka dołączyła do zasięgu Aero2 jest miejscowość Trzcianne ul.Mickiewicza. Dalsze nowe lokalizacje to : Krypno Kościelne 29 , Jasionówka Knyszyńska 22 , Korycin , Suchowola ul.3-go Maja.39 , Sztabin. Trasa w kierunku Ełku na dzień dzisiejszy nie ma zasięgu.Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 6 sty 2013, 19:33 przez koko, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
greg79
Często tu zagląda
Posty: 206
Rejestracja: 9 lis 2012, 08:51
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: greg79 »

koko pisze: Witam wszystkich serdecznie. Temat dotyczy miejscowości Mońki a także okolicy i trasy Mońki – Białystok. Nadajniki w Mońkach umieszczone są w lokalizacjach – ul.Kościelna.57 i ul. al.Wojska Polskiego.47 muszę dodać że z lokalizacji ul.Kościelna.57 występowały kłopoty z połączeniem, test robiłem jakiś czas temu więc nie wiem jak to wygląda obecnie ,możliwe że już jest dobrze ale w 100% nie potwierdzam. Jadąc w kierunku Białegostoku zasięg jest niestabilny ale jest ,oczywiście są miejsca że sygnał jest słaby ale praktycznie utrzymuje się aż do miejscowości Knyszyn a w dalszym ciągu sygnał pokrywa się z miejscowością Dobrzyniewo Duże ul.Kościelna.5 ,później pozostaje już tylko Białystok. Można powiedzieć że trasa Mońki – Białystok jest już w zasięgu Aero2 z małymi wyjątkami ,test był przeprowadzany przy pomocy telefonu bez anteny zewnętrznej. Jeśli chodzi o okolice Moniek to nową lokalizacją jaka dołączyła do zasięgu Aero2 jest miejscowość Trzcianne ul.Mickiewicza. Dalsze nowe lokalizacje to : Krypno Kościelne 29 , Jasionówka Knyszyńska 22 , Korycin , Suchowola ul.3-go Maja.39 , Sztabin. Trasa w kierunku Ełku na dzień dzisiejszy nie ma zasięgu.Pozdrawiam
Witam. Przy sprawdzaniu zasięgu ustaw filtr jak na załączonym obrazku i okaże się że w Mońkach nie ma Aero2 a to tłumaczy problemy z zasięgiem ponieważ najbliższa antena Aero2 jest w Białystoku.

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Ostatnio zmieniony 6 sty 2013, 19:59 przez greg79, łącznie zmieniany 1 raz.
koko
Początkujący forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 23 paź 2011, 20:34
Lokalizacja: podlasie
Kontakt:

Post autor: koko »

Witam. Aero w Mońkach działa tak jak napisałem w poście, problemy polegają na tym że wszystko musi być dostrojone, plus zrobił kolejny ruch i odpalił na swoich nadajnikach Aero przed świętami w Roamingu, jeśli wiesz co to jest to znasz temat i jak zwykle są jakieś niedociągnięcia (z całej Polski napływają informacje że tam gdzie Aero jest w Roamingu połączenia się pogorszyły) i tak jak napisałem na al.Wojska Polskiego Aero działa bez problemów a zasięg aż z Białegostoku jest kolego niemożliwy troszkę wyobraźni ,jeśli masz kartę sprawdź, jeśli nie masz karty pożycz i sprawdź. Co do filtracji stacji na stronie BTS jak najbardziej wszystko jest wyświetlone zgodnie z lokalizacją wystarczy zaznaczyć tylko 850/900 UMTS Aero2 i tak jak podałeś wpisać miejscowość i masz jak na dłoni że Mońki mają dwa nadajniki + nadajniki okoliczne po pomniejszeniu mapy - Trzcianne ul.Mickiewicza. Dalsze nowe lokalizacje to : Krypno Kościelne 29 , Jasionówka Knyszyńska 22 , Korycin , Suchowola ul.3-go Maja.39 , Sztabin.

Ps.Widzę że nie jesteś z Moniek więc jak będziesz przejazdem sprawdzisz osobiście.
Ostatnio zmieniony 6 sty 2013, 22:08 przez koko, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
greg79
Często tu zagląda
Posty: 206
Rejestracja: 9 lis 2012, 08:51
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: greg79 »

koko pisze: Witam. Aero w Mońkach działa tak jak napisałem w poście, problemy polegają na tym że wszystko musi być dostrojone, plus zrobił kolejny ruch i odpalił na swoich nadajnikach Aero przed świętami w Roamingu, jeśli wiesz co to jest to znasz temat i jak zwykle są jakieś niedociągnięcia (z całej Polski napływają informacje że tam gdzie Aero jest w Roamingu połączenia się pogorszyły) i tak jak napisałem na al.Wojska Polskiego Aero działa bez problemów a zasięg aż z Białegostoku jest kolego niemożliwy troszkę wyobraźni ,jeśli masz kartę sprawdź, jeśli nie masz karty pożycz i sprawdź. Co do filtracji stacji na stronie BTS jak najbardziej wszystko jest wyświetlone zgodnie z lokalizacją wystarczy zaznaczyć tylko 850/900 UMTS Aero2 i tak jak podałeś wpisać miejscowość i masz jak na dłoni że Mońki mają dwa nadajniki + nadajniki okoliczne po pomniejszeniu mapy - Trzcianne ul.Mickiewicza. Dalsze nowe lokalizacje to : Krypno Kościelne 29 , Jasionówka Knyszyńska 22 , Korycin , Suchowola ul.3-go Maja.39 , Sztabin.

Ps.Widzę że nie jesteś z Moniek więc jak będziesz przejazdem sprawdzisz osobiście.
Witaj. Oficjalnie w bazie btsearch nie ma tych anten Aero2 w Mońkach - stąd moja mapa. W filtrze daj: Lokalizacje z bazy BTserach i twoje punty znikną. Nie twierdzę że zasięgu nie ma tam gdzie piszesz ale od tego jest strona BTsearch by dodać nowe BTSy a następnie ktoś po tobie zweryfikuje te dane i kolejni odwiedzający będą mieli 100% pewność że Aero2 u nich zadziała.

Polecam analizę danych źródłowych mapki: http://mapa.btsearch.pl/info/datasource Mówi on m.in. o tym że "Bieżący wykaz pozwoleń radiowych" zawiera listę pozwoleń radiowych i nie stanowi jednoznacznego spisu wszystkich fizycznie istniejących stacji bazowych w Polsce, co oznacza, że przedstawione na mapie lokalizacje nie odzwierciedlają zawsze stanu zgodnego z rzeczywistością.

Prowadzę wątek na tym forum (link w podpisie - od 17.11.2012 jest 1900 wyświetleń) gdzie jeżdżę samochodem po Polsce i sprawdzam realny zasięg Aero2 ponieważ punkt z mapy mnie nie przekonuje. Od wczoraj dostarczam użytkownikom obecnym i przyszłym pełne dane dotyczące odbioru Aero2 w sprawdzanych miejscach. Na podstawie tych informacji można stwierdzić czy można zamówić kartę SIM a czy dodatkowo zamówić także antenę. Podanie informacji skąd brany jest w danym miejscu sygnał Aero2 i podanie odległości w KM daje podstawę czy inwestycja w antenę zewnętrzną się opłaci by wzmocnić słaby sygnał.

Wczoraj odebrałem sygnał Aero2 z anteny pod Krakowem bez zewnętrznej anteny w miejscowości Wężerów i odległość wynosiła 19 KM w linii prostej a przecież teren w województwie małopolskim jest górzysty.

Okolice Białegostoku sprawdzę dopiero za 1-2 tygodnie. Niestety punktów do sprawdzenia przybywa mi z każdym dniem a czas z gumy nie jest.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 7 sty 2013, 09:41 przez greg79, łącznie zmieniany 1 raz.
koko
Początkujący forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 23 paź 2011, 20:34
Lokalizacja: podlasie
Kontakt:

Post autor: koko »

Chciałem poinformować że drugi nadajnik na ul.Kościelnej.57 działa już prawidłowo, wszyscy którzy interesują się Internetem z aero mogą śmiało zamawiać kartę. Temat do zamknięcia. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post