Propozycja rozwiązania problemu z połączeniem Aero2.

Wszystko na temat sieci Aero2 i usługi bezpłatnego dostępu do internetu BDI. Zasięg, wiadomości, problemy, informacje techniczne, różne pytania. Jak działa BDI, do kiedy będzie działał bezpłatny internet, jak uzyskać kartę, konfiguracja, opinie, testy, problemy techniczne.
TomTom
Początkujący forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 11 maja 16, 21:04
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Propozycja rozwiązania problemu z połączeniem Aero2.

Post autor: TomTom »

Witam,


Poniżej propozycja rozwiązania problemu z połączeniem Aero2.


Jak już wielokrotnie opisywano, jednym z problemów z Aero2 jest zanikanie połączenia po określonym czasie co nie dotyczy konieczności wpisywania kodu (teoretycznie co godzinę).


Na opisywane „usypianie połączenia Aero2” proponuje przetestować sposób którego używam.


Do połączenia używam (jako modemu) telefonu komórkowego (ostatnio Nokia X3) takie rozwiązanie zapewnia wystarczającą sprawność, a do łączenia laptopa z modemem (telefonem) używam bluetooth oczywiście można wykorzystywać inne sposoby..


Wspomniany problem z Aero2 pojawia się od połowy 2015 roku, zawieszenie połączenia internetowego które uniemożliwia normalne użytkowanie internetu następuje w bliżej niesprecyzowanych odstępach czasu, może być raz na kilka minut a może 2 razy przez minute..


Aby ponowić połączenie koniecznie należy zresetować Aero2 co często kończy się kolejnymi kodami itp..


Jak już opisywano, rozwiązaniem jest ciągłe utrzymywanie ruchu internetowego a samo oglądanie filmów nie wystarcza.


Moim sposobem który polecam jest ściągnięcie darmowej aplikacji z radiem internetowym, może być dowolna, Ja używam „Screamer Radio” jest darmowa i można wybrać kraj, region, rodzaj muzyki, język.


Używanie tej aplikacji wymusza ruch internetowy i sprawia że Aero2 znów działa sprawnie, nie obciąża połączenia i umożliwia oglądanie filmów bez „zawieszenia” co jest wystarczające do codziennej pracy z Aero2, bez tego rozwiązania myślałem o zemście na.... : )


Kody są nadal niezbędne ale nie sprawiają większych problemów ponieważ pojawiają się zgodnie z oczekiwaniami, co godzinę.


Oczywiście jest to jeden ze sposobów, są skrypty windows i podobne rozwiązania ale to często nakłada konieczność instalowania w komputerze „pomysłów autorskich” i nie każdemu daje poczucie bezpieczeństwa, takiego jak aplikacja z radiem internetowym sprawdzonej marki.


Mam nadzieję, że powyższe informacje okażą się pomocne, proszę o opinie i „rozwinięcia” dotyczące tego sposobu bo są one istotne dla innych..


Pozdrawiam użytkowników, TomTom.
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post