Skoki ping Aero2 e3131 HiLink

Wszystko na temat sieci Aero2 i usługi bezpłatnego dostępu do internetu BDI. Zasięg, wiadomości, problemy, informacje techniczne, różne pytania. Jak działa BDI, do kiedy będzie działał bezpłatny internet, jak uzyskać kartę, konfiguracja, opinie, testy, problemy techniczne.
Survek
Początkujący forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 24 gru 13, 11:57
Lokalizacja: Janówek
Kontakt:

Skoki ping Aero2 e3131 HiLink

Post autor: Survek »

Witam,

Na wstępie życzę wszystkim wesołych świąt :) .

Mój problem polega na tym, że od kilku dni mam skoki pingu w grach korzystając z Aero2 na modemie Huawei e3131 HiLink. Mieszkam około 400 metrów od najbliższego nadajnika Plus/Aero2 działającym w paśmie 900. Podłączyłem do modemu antene dookólną by zmniejszyć opóźnienie, zmniejszyło znacznie bo o 30ms.

Podczas pingowania w konsoli (ping -t google.pl) ping wacha się od 30 do 80ms. Podczas gry 80-120ms i wtedy są właśnie problemy, ping skacze nawet do 4000ms.

W dodatku poszukiwałbym jakiegoś prostego rozwiązania do sprawdzenia siły sygnału. Ponieważ to co jest na tej przeglądarce to nie wiele pomaga (w sensie 192.168....) Próbowałem już pomysłu ze zmianą pracy modemu na nie HiLink z użyciem TNI. Ale po ponownym podłączeniu ustawienie sie resetuje i wraca do HiLink.

Dodam jescze, że dla porównania podłączyłem modem iPlus i karte Plus i na nim miałem wachania od 170 do 250ms podczas gry bez większych skoków, tak samo przy samym pingowaniu wachania trzymały się w max granicy 150ms.

Jeżeli ktoś wpadł na jakis genialny pomysł ze zniwelowaniem skoków to prosiłbym żeby napisał.

Jeszcze raz Wesołych Świąt :) .
Pozdrawiam Survek
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post