Wolniejsze działanie wieczorami

Wszystko na temat sieci Aero2 i usługi bezpłatnego dostępu do internetu BDI. Zasięg, wiadomości, problemy, informacje techniczne, różne pytania. Jak działa BDI, do kiedy będzie działał bezpłatny internet, jak uzyskać kartę, konfiguracja, opinie, testy, problemy techniczne.
gandi21
Początkujący forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 9 gru 11, 20:22
Lokalizacja: Aero
Kontakt:

Post autor: gandi21 »

Ja bym zaczął od sprawdzenia czy masz dobrze zarobione złącza od anteny, czy kabel nie jest przerwany, czy nie jest obruszane gniazdo w modemie/telefonie. Jaką masz moc sygnału?
tomek1974
Często tu zagląda
Posty: 29
Rejestracja: 27 wrz 11, 19:22
Lokalizacja: kłodawa
Kontakt:

Post autor: tomek1974 »

Antena jest nowa atk20 kabel też nówka jak i złącza ,podłączone do telefonu nokia 6220c .Zasięg jest na maksa sprawdzałem bo jeździłem samochodem do masztu i sprawdzałem zasięg taż że pokazuje dobrze.Czemu jak mało używam internetu to nie zrywa a jak coś ściągam to od razu się zerwie.
jakubd
Stały bywalec
Posty: 490
Rejestracja: 8 lip 11, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: jakubd »

Ewidentnie to problem Nokii. Kilka zgłoszeń Symbianowców tak wygląda (choć nie wszystkie, moje dwie nokie problemu nie mają). Niestety musisz zmienić urządzenie.
Awatar użytkownika
djinformatyk
Często tu zagląda
Posty: 38
Rejestracja: 28 lis 11, 13:58
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: djinformatyk »

Po poprawce z gubieniem pakietów muszę przyznać, że internet z Aero2 działa bardzo dobrze. W mojej lokalizacji mam zasięg 30-40%, ale nie ma to wpływu na działanie bo i tak jest ograniczenie do 256kb/s i tyle też udaje mi się uzyskać. Testuje ten internet dość intensywnie przy pobieraniu dużych plików i poza regulaminowymi przerwami nie mam innych problemów.

Co do telefonów z Symbianem, to kilka lat temu (początki iPlusa) używałem komórki jako modemu, najpierw Nokii 9500, później 9300i i przy pobieraniu dużych plików z internetu telefony się resetowały. Aktualnie od czasu do czasu używam telefonu jako modemu z iPlus (Nokia 5800 oraz C6, zarówno po BT jak i kablu) i działa to już lepiej, ale do modemu nie ma porównania.
Pentagram Cerberus P 6367 + Sierra 307 + Aero2
Awatar użytkownika
mirek
Początkujący forumowicz
Posty: 19
Rejestracja: 28 gru 11, 22:02
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: mirek »

djinformatyk pisze: Testuje ten internet dość intensywnie przy pobieraniu dużych plików
słuchaj jak ta prędkość wygląda w praktyce?
długo trzeba czekać na pobranie strony np allegro?
jak chodzi youtube?
mirek
Awatar użytkownika
djinformatyk
Często tu zagląda
Posty: 38
Rejestracja: 28 lis 11, 13:58
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: djinformatyk »

Do przeglądania stron prędkość jest jak najbardziej wystarczająca, Allegro działa bezproblemowo (to u mnie jedna z podstawowych stron), w przypadku youtube ja robię pauzę na początku, czekam 10-15s i potem oglądam bez problemów. Jak zwiększą transfer do 512kb/s to będzie śmigało bezproblemowo zwłaszcza, że coraz więcej nadajników działa. Jak otrzymałem kartę Aero2 to musiałem na parapecie trzymać laptopa bo tylko tam był zasięg, od początku grudnia mogę spokojnie chodzić po mieszkaniu, więc zasięg co miesiąc też jest lepszy.
Pentagram Cerberus P 6367 + Sierra 307 + Aero2
cpt. Nemo
Stały bywalec
Posty: 385
Rejestracja: 27 gru 11, 0:14
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Kontakt:

Post autor: cpt. Nemo »

rufik pisze: Zaczynam dochodzić do wniosku, że aero 2 nie nadaje się do regularnego dostępu do netu...za dużo rozłączania, za dużo zwalniania...
Alez to wlasnie o stworzenie takiego wrazenia jak najbardziej chodzi naszemu drogiemu Panu Solorzowi :)
Reklamowac do upojenia :)
tomek1974
Często tu zagląda
Posty: 29
Rejestracja: 27 wrz 11, 19:22
Lokalizacja: kłodawa
Kontakt:

Post autor: tomek1974 »

A czy ktoś ma dokładne pojęcie o co chodzi z tym symbianem w noki że tak negatywnie reaguje na blokadę ts11 bo czegoś nie kumam czemu raz połączenie trwa kilka sekund a raz pół godziny???
Awatar użytkownika
szymon384
Często tu zagląda
Posty: 46
Rejestracja: 28 wrz 11, 14:57
Lokalizacja: Wincentów woj mazowieckie
Kontakt:

Post autor: szymon384 »

wieczorami drastycznie spada prędkość pobieranie w miarę natomiast wysyłanie tragedia odczuliście coś takiego
gandi21
Początkujący forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 9 gru 11, 20:22
Lokalizacja: Aero
Kontakt:

Post autor: gandi21 »

Możemy zrobić prosty test - umówimy się, że powiedzmy dzisiaj o 20:00 puścimy speedtest.net i wkleimy tu wyniki. Jeżeli wszyscy będą mieli kiepskie prędkości to znaczy, że wykorzystaliśmy już 20% zarezerwowanego pasma. Ja osobiście nie zauważyłem złego działania sieci od czasu naprawy drugiej puli adresów. A z aero korzystam dość intensywnie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post