Aero2 rozpoczyna wymianę kart SIM

Wszystko na temat sieci Aero2 i usługi bezpłatnego dostępu do internetu BDI. Zasięg, wiadomości, problemy, informacje techniczne, różne pytania. Jak działa BDI, do kiedy będzie działał bezpłatny internet, jak uzyskać kartę, konfiguracja, opinie, testy, problemy techniczne.
Awatar użytkownika
stavros
Początkujący forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 7 sty 12, 13:28
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
Kontakt:

Post autor: stavros »

stavros pisze:
stavros pisze: Ja mam kartę wydaną w styczniu 2012 i jest do wymiany :(
Poszła im nawet sprawnie ta wymiana kart na terenie Warszawy:
SMS-a dostałem od nich 31/08/12
Listonosz przyniósł kopertę dziś 03/09/12
Stempel pocztowy nadania 29/08/12 Warszawa 10 (Pl. Konstytucji 3)

Szybciej pakują i wysyłają, niż informują o przesyłce :shy:
No proszę nawet i maila wysłali, to dobra wiadomość dla tych co mają inny numer niż w zamówieniu starej karty :cool:

od: BDI Nowa Karta bdinowakarta@aero2.pl
do: xxxxxxxxxxx
data: 4 września 2012 01:27
temat: Ważne! - wysyłka nowej karty SIM Aero2 BDI
wysłana przez: aero2.pl

Szanowni Państwo,

Ważna informacja!

Informujemy, że dnia 29.08.2012r. w Urzędzie Pocztowym nr 10 w Warszawie została nadana nowa karta SIM Aero2 BDI (o numerze ICCID xxxxxxxxxxxxxx), przypisana do Pana / Pani Zamówienia.

Nr przesyłki poleconej to xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx.

Nowa karta SIM Aero2 BDI będzie aktywna od dnia 01 października 2012r., natomiast karta SIM Aero2 BDI, której obecnie Pan / Pani używa będzie aktywna tylko do 30 września 2012r. (włącznie).

Wymiana karty SIM związana jest z kolejną rozbudową sieci Aero2 w technologii Evolved HSPA (HSPA+) na terenie całej Polski. Szczegółowe informacje o wymianie karty SIM Aero2 BDI i datach ważności (jeśli z przyczyn niezależnych zostaną zmienione) podajemy na www.aero2.pl.

Prosimy o odebranie nowej karty SIM, aby od 01 października mógł Pan / mogła Pani dalej korzystać z Bezpłatnego Dostępu do Internetu udostępnianego przez Aero2.

Uwaga! Wiadomość wygenerowana automatycznie, prosimy nie odpowiadać.
Wszelkie pytania należy kierować na adres Biura Obsługi Klienta.

Biuro Obsługi Klienta
Aero2 Sp. z o.o.
Aero2 + Nokia 63 = :cool:
grumete
Początkujący forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 22 maja 12, 13:37
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: grumete »

Wymiana karty:
- SMS 31.08.2112
- doręczenie 03.09.2012
- stempel na kopercie 29.08.2012

Ciekawostka:
na ulotce z koperty BDI pisze: Wymiana karty SIM związana jest z kolejną rozbudową sieci Aero2 w technologii Evolved HSPA (HSPA+) na terenie całej Polski.
ciekawe czy na nowych kartach będzie działał E173U-2 bo jak wiadomo jest niezgodny z AERO2 :)
grzech1991
Stały bywalec
Posty: 289
Rejestracja: 5 mar 12, 12:52
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: grzech1991 »

Powinien, wpuszczają abonentów plusa którzy mają różne urządzenia ;)
Obrazek Obrazek
grodek75
Początkujący forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 25 sty 12, 19:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: grodek75 »

Ja dziś odebrałem swoją nową kartę.
Faktycznie szybciej wysyłają przesylki niż maile i SMS-y bo ja dostałem awizo już w piątek, a SMS-a tego samego dnia.
Przed momentem włożyłem ją do swojego modemu E-585 i wyświetlił mi informację "No Network". Stara karta oczywiście wciąż działa.
Mam nadzieję, że po 1 października się nie zdziwię bo mój modem kategorii 10 nie spełnia...
krzysztofik
Początkujący forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 28 sie 12, 1:19
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: krzysztofik »

Mnie kartę wysłano na adres zameldowania (który od dłuższego czasu nie tylko nie jest moim adresem zamieszkania, ale fizycznie nie istnieje). Teraz muszę płacić za ponowną wysyłkę na wskazany adres. Ech.
cpt. Nemo
Stały bywalec
Posty: 385
Rejestracja: 27 gru 11, 0:14
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Kontakt:

Post autor: cpt. Nemo »

W ulotce dolaczonej do Kart Aero2, ktore do mnie dotarly, niestety jak ja wół napisane :
Na kartach SIM Bezplatnego Dostepu do Internetu wyłączone są usługi TS11 ( Tele Serwice : Telephony )

Wyraznie napisali - na kartach. A z roznych Waszych wypowiedzi w tym jdtecha wynikalo ze powodem wymiany moze byc wlasnie chec wlaczenia spowrotem TS11 i organizowanie blokady do rozmow w inny sposob.
Jeszcze jedna smutna ciekawostka wyczytana z tej ulotki :)
Otoż Aero2 wbrew proroctwom niektorych o tym iz po zakonczeniu sie bezplatnego okresu w pasmie 900MHz zacznie sie okres w pasmie 2500MHz probuje wyrobic przekonanie ze obie te czestotliwosci nalezy traktowac lacznie jako jedna calosc. I daje do zrozumienia ze na zadne kolejne gratisy nie mamy co liczyc ?
"Zgodnie z zapisami w Regulaminie Bezpłatnego Dostępu do Internetu oferowanego przez Aero2 urzadzenie telekomunikacyjne umozliwiajace za posrednictwem karty SIM korzystanie z BDI to terminal kategorii 10, obslugujacy transmisje danych w technologii HSPA+ w pasmie 900MHz ( pasmo 8 ) lub kategorii 3 obslugujacy transmisje danych w technologii TD-LTE w pasmie 2500MHz ( pasmo 38 ) "

Prawda jakie sprytne i ciekawe, wybitnie dla nas nie korzystne, sformuowanie ?
Czyzby prawnicy zaczeli kombinowac jak tu stworzyc fakty dokonane :) ?
Ostatnio zmieniony 6 wrz 12, 11:59 przez cpt. Nemo, łącznie zmieniany 1 raz.
grzech1991
Stały bywalec
Posty: 289
Rejestracja: 5 mar 12, 12:52
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: grzech1991 »

Blokada jest na kartach - owszem, ich aero2. Ale jest realizowana na poziomie dostawcy usług a nie na poziomie sima.
Obrazek Obrazek
cpt. Nemo
Stały bywalec
Posty: 385
Rejestracja: 27 gru 11, 0:14
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Kontakt:

Post autor: cpt. Nemo »

Napisali wyraznie ze " na kartach SIM sa wylaczone uslugi" co wyraznie sugeruje ze obsluga jest wylaczona na karcie
Mogli np napisac - Obluga kart SIM nie obejmuje uslugi...

Po polsku nie mozna napisac :
Blokada jest na kartach - owszem, ich aero2. ( co swiadczy ze fizycznie znajduje sie na karcie) majac na mysli ze to zablokowana jest zewnetrzna obsluga uslugi karty.
grzech1991
Stały bywalec
Posty: 289
Rejestracja: 5 mar 12, 12:52
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: grzech1991 »

Dla mnie, na kartach sim są wyłączone usługi - oznacza to, że na ich kartach sim. Na tej którą dostajesz, a to nie znaczy, że jest blokada TS11 na samym simie a na poziomie dostawcy. O tym pisał Jakub które testował. Prościej jest tak napisać, ulotka jest dla zwyczajnego zjadacza chleba i nic w tym dziwnego.
Obrazek Obrazek
cpt. Nemo
Stały bywalec
Posty: 385
Rejestracja: 27 gru 11, 0:14
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Kontakt:

Post autor: cpt. Nemo »

A ja rozumiem to stwierdzenie :
"Na kartach SIM Bezplatnego Dostepu do Internetu wyłączone są usługi TS11 ( Tele Serwice : Telephony )"
W ten sposob ze jesli nawet w systemie wlacza obsluge TS11 to ona i tak na tej karcie nie zadziala dopoki zdalnie, recznie czy w jakikolwiek inny sposob nie zostanie na niej wlaczona.
To niby drobiazgi, ale jezyk techniczny jest, lub przynajmniej powinien byc, dosc precyzyjny ?
Inaczej powinni napisac :
Dla kart SIM Bezplatnego Dostepu do Internetu wyłączone są usługi TS11 ( Tele Serwice : Telephony )

I nie podwazam tu pracy i wiedzy Jakuba, ktora ogromnie cenie, ale sadze ze albo te nowe karty sa troszke inne od tych "nowych" ktore nie podlegaja wymianie, albo informacja od Aero2 jest nieprecyzyjna.
A co powiesz o tym ze okres bezplatny na obu czestotliwosciach nagle zostal ujednolicony i polaczony?
Ostatnio zmieniony 7 wrz 12, 11:20 przez cpt. Nemo, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post