Czy antena będzie potrzebna?

Polecane modemy i routery do Aero2. Używanie smartfonów i tabletów z Aero2. Sterowniki, opinie, problemy techniczne, porady.
Milek
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: 5 sty 14, 20:55
Lokalizacja: Wieleń
Kontakt:

Post autor: Milek »

mihalq pisze: Witam. Właśnie otrzymałem kartę Aero2. Najpierw postanowiłem ją przetestować w telefonie. Działa bez zarzutu z odległości 12,5km od nadajnika. Na razie używam telefonu jako routera, jednak chciałbym dokupić jakiś modem, może popularny Huawei E3131. Aktualna moc sygnału w telefonie -105dBm 3asu. Teraz pytanie - czy obejdzie się bez anteny? Jeśli potrzebna, to jaka? Czy ta, oferowana na allegro, sprzedawana w setkach na każdej aukcji - drut 11dBi nadaje się, czy nie warto wydawać na nią pieniędzy?
Mam bardzo podobną sytuacje , lecz u mnie te 105dBm to za mało i byłem zmuszony kupić antenę zew. ogólnie to wszystko wygląda tak: Modem Huawei E3131-s2 + Router TP link MR 3220 + antena ATK8/10 (zapomniałem) = 91dBm , no zysk nie wielki ale liczne na więcej gdyż nie jest zamontowana tzn. leży na strychu skierowana ku okna. (brak czasu na montaż).Więc te 80pare powinno być.Polecam tobie kupić antenę zawsze "coś" daje.
Pomogłem? Daj +
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post